ברק מרמת גן

"יום אחד גיליתי במקרה שרותם עוסקת בגישור לגירושין ואז הכל השתנה"

 הייתי כבר בעיצומו של תהליך גישור, בדרך לפרידה מבת זוגי. התהליך התנהל מול מגשרת, אבל הרגשתי שאני צריך ללמוד עוד על התהליך המורכב הזה, שישפיע בצורה משמעותית על חיי, על חייהם של ילדי וכמובן גם על חייה של גרושתי, אם ילדיי. הרגשתי שאני צריך ליווי קבוע, או שאולי אפילו אפשר לקרוא לזה "שיעורים פרטיים בגירושין".

הרגשתי על בשרי שתקופת הגירושין היא תקופה עמוסה, ושכדאי לי מאד להשקיע עכשיו על מנת שהתקופה הזו תסתיים על הצד הטוב ביותר, ותאפשר לכל אחד מהצדדים חיים חדשים טובים.

ידעתי שכדאי שאכיר המון מושגים חדשים, שאין לי מושג מה הם אומרים… מהם מזונות ואיך מחשבים אותם? איך כדאי לחלק את זמני השהות של הילדים בין שני הבתים לעתיד? איך מחלקים בצורה הוגנת את כל הכספים שצברנו יחד? את הפנסיות? מי עוזב את הבית ואיך עושים את זה מבלי שהילדים יפגעו? איך מספרים לילדים, ומתי? איך מחלקים את החפצים שיש לנו? איך מספרים למשפחות? לחברים?

בהתחלה התחלתי לקחת ייעוץ אצל עורכת דין, אבל הרגשתי שחלק מהעצות שלה היו לפעמים קצת קיצוניות…  יום אחד, גיליתי במקרה שרותם עוסקת בגישור לגירושין, ואז הכל השתנה!

רותם ליוותה אותי בכל תהליך הגישור בצורה הכי מקצועית שאפשר לדמיין, בצורה אמפטית וחדה. הרגשתי שכל עצה שלה היא בדיוק במקום, ושהכוונות שלה טובות מיסודן. פשוט לא יכולתי לבקש מישהי מתאימה יותר או מקצועית יותר!

הפגישות עם רותם אפשרו לי לחקור לעומק דברים שקשה לדבר עליהם בחדר הגישור עצמו, לקבל הכוונה באיך להציג נושאים מסויימים בחדר הגישור וכמובן גם להבין נושאים רבים הקשורים בתהליך הפרידה.

בסופו של דבר, אני יכול לומר בלב שלם ובהערכה אינסופית, שהפגישות עם רותם עזרו לי מאד להשיג הסכם גירושין טוב, שמכבד את שני הצדדים, ועזרו לנו להמשיך ולקיים משפחה טובה ומתפקדת גם לאחר שנפרדנו.

רותם עזרה לי בצורה מדהימה באחד הצמתים הקריטיים ביותר בחיי, ולכן אני ממליץ עליה בחום, בלב שלם ובאהבה גדולה.